bok@tradea.pl
Biuro Częstochowa: +48 22 871 98 77
Biuro Warszawa: +48 22 871 98 78
Strona główna > O firmie
O NAS
TRADEA Sp. z o.o. jest niezależną, koncesjonowaną, spółką obrotu energią elektryczną działającą na polskim i europejskim rynku energii.

TRADEA Sp. z o.o. jest niezależną, koncesjonowaną, spółką obrotu energią elektryczną działającą na polskim i europejskim rynku energii.

Działalność operacyjną Spółka rozpoczęła w 2010 roku. Od samego początku tworzą ją ludzie, którzy budowali swoją wiedzę, kompetencje i doświadczenie na rynku energii od 2000 roku. Na bazie tych atrybutów budujemy naszą ofertę i właśnie nimi chcielibyśmy się z Państwem podzielić.

W 2016 roku TRADEA stała się częścią Grupy Kapitałowej UNIMOT S.A.

W 2016 roku TRADEA stała się częścią Grupy Kapitałowej UNIMOT S.A. (100% udziałów w TRADEA), lidera wśród niezależnych importerów paliw płynnych w Polsce oraz grupy kształtującej multienergetyczną ofertę na rynku (paliwa, gaz płynny, gaz ziemny, LNG, LPG i energia elektryczna). Grupa Kapitałowa UNIMOT S.A., to solidny i silny kapitałowo partner w biznesie, dzięki któremu TRADEA może podejmować się coraz to większych wyzwań i sprostać oczekiwaniom największych podmiotów chcących wejść na polski rynek energii.

TRADEA specjalizuje się w hurtowym handlu energią elektryczną i współpracy z wytwórcami energii elektrycznej.

Wraz z rozwojem, na polskim rynku energetyki lokalnej i prosumenckiej, poszerzyliśmy naszą ofertę o dostarczanie kompleksowych rozwiązań dla klastrów i spółdzielni energetycznych oraz sieci OSDn. Naszą ofertę modelujemy pod indywidualne potrzeby naszych Partnerów – od pojedyńczych zadań zleconych, do kompleksowej obsługi na rynku energii tak aby nasi Klienci mogli się skupić na swojej podstawowej działalności.

CELE FIRMY
Cel do którego dążymy to kreowanie skutecznych i kompleksowych rozwiązań dla podmiotów działających na rynku energii.

Wykorzystując wieloletnie doświadczenie zawodowe i specjalistyczną wiedzę naszych pracowników staramy się każdego dnia ulepszać ofertę i podnosić standardy obsługi.

TRADEA w sposób najbardziej efektywny i innowacyjny zaspokaja potrzeby swoich wymagających klientów z sektora energetycznego, co daje jej wysoce ugruntowaną pozycję eksperta świadczącego usługi w tej branży. Lojalność klientów wynikająca z ich zadowolenia ze współpracy, gwarantuje ciągły wzrost przychodów i coraz to większe możliwości rozwoju przedsiębiorstwa.

nasz zespół
Struktura grupy kapitałowej

 

Obrót paliwami płynnymi (ON, BIO, LPG), gazem ziemnym i energią elektryczną. Rozwijanie detalicznej sieci stacji paliw pod marką AVIA.

W swojej multienergetycznej ofercie posiada: olej napędowy (ON), benzyny, biopaliwa (Bio), gaz płynny (LPG), gaz ziemny (w tym LNG), a także energię elektryczną.

Działalność UNIMOT S.A. została zainicjowana w 2011 r. i bazuje na ponad 25-letnim doświadczeniu firmy Unimot Express – specjalisty w międzynarodowym obrocie produktami petrochemicznymi. W marcu 2017 roku spółka zadebiutowała na głównym parkiecie Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

UNIMOT S.A. jest członkiem stowarzyszenia AVIA International – skupiającego ponad 3100 stacji paliw w Europie.

Pod marką AVIA firma UNIMOT rozwija w Polsce sieć stacji paliw oraz sprzedaje pozostałe produkty i usługi ze swojej oferty.
UNIMOT stworzył wokół siebie silną Grupę Kapitałową, składającą się z kilku spółek. Ich zadaniem jest rozwój działalności Grupy w sektorach paliw ciekłych, gazowych i energii elektrycznej.

Spółka UNIMOT Energia i Gaz prowadzi działalność handlową w zakresie sprzedaży gazu ziemnego, gazu płynnego oraz energii elektrycznej do klientów biznesowych. Spółka TRADEA zajmuje się hurtową sprzedażą energii elektrycznej. Spółki UNIMOT System oraz Blue Cold zajmują się dystrybucją gazu ziemnego oraz rozwijaniem infrastruktury gazowej m.in. sieci przesyłowej, skraplani gazu ziemnego oraz stacji regazyfikacji gazu LNG. Spółka Tankuj24 skupia się na obrocie paliwami na rynku detalicznym.

W grupie kapitałowej znajdują się także 2 spółki zagraniczne. UNIMOT Ukraine LCC z siedzibą w Kijowie, która odpowiada za rozwój sieci stacji paliw AVIA na terenie Ukrainy oraz UNIMOT Asia LLC z siedzibą w Szanghaju, która zajmuje się sprzedażą produktów petrochemicznych pod marką AVIA na rynku Chińskim.

Więcej informacji o działalności spółek z Grupy Kapitałowej UNIMOT można uzyskać na poniższych witrynach:
UNIMOT S.A.
UNIMOT Energia i Gaz Sp. z o.o.
UNIMOT System Sp. z o.o.
BlueLNG Sp. z o.o.
PPG Warszawa Sp. z o.o.
Masz pytania odnośnie naszej oferty?
Chcesz skorzystać z naszych produktów?